15 wrz 2014

Skromnie i elegancko

Pfuu, pfuu..Muszę tu nieco odkurzyć. Tyle się dzieje ostatnio wokół mnie, że ostatnią rzeczą na którą mam czas to blog. Dzisiaj się zmobilizowałam i porobiłam trochę zdjęć nowościom. Część z nich pokazuję już dzisiaj, część będę systematycznie umieszczać w najbliższym czasie.

Na początek skromny komplecik ale bardzo elegancki. Dostałam w zeszłym roku od firmy Preciosa Ornela jeszcze maleńkie pudełko z koralikami, które sobie tak leżało i nie mogłam znaleźć dla nich zastosowania. W końcu jak się wzięłam do roboty, to powstał naszyjnik oraz kolczyki.  Wszystko wykonane jest (poza perełką) z koralików Preciosa. Mam jeszcze w zanadrzu zrobioną jedną taką większą rozetkę, którą być może przeznaczę na pierścionek. 

Wzór, który wymyśliłam dla większej rozetki sfotografowałam w trakcie wykonywania i zaczęłam robić tutorial, ale przy obrabianiu zdjęć jak na razie zrezygnowałam gdyż przysłane przez Preciosę koraliki nie miały podanej nazwy. Przeszukałam cały ich katalog i nic! Jeśli ktoś z Was wie jak nazywa się ten rodzaj koralika, to poratujcie! Będę mogła wtedy opublikować mój tutorial. Z wyglądu jest to kula ścięta z trzech stron, także tworzy w przekroju coś podobnego do trójkąta z lekko ściętymi rogami.

Do kompletu pasuje również bransoletka zrobiona z perłowych kulek i drutu pamięciowego. Kilka perełek jest przywieszona luzem na druciku do głównej konstrukcji, a końcówki zostały efektownie zakręcone, co by koraliki nie spadły a ręka nie została pokaleczona. Bransoletkę można nosić do kompletu z naszyjnikiem i kolczykami lub osobno. Koraliki można również dowolnie przesuwać i co ważne, bransoletka będzie pasowała na każdą rękę.


2 komentarze:

  1. Śliczny komplecik!!! A bransoletka też fajniusia :) Po raz kolejny stwierdzam, że w prostocie siła!!! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podoba mi się ten komplecik :)

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do pisania komentarzy